این نوع از ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان نیز بر پایه سیستم امتیاز بندی قرار دارد. با این تفاوت که شما نیاز به کسب حداقل 75 امتیاز هستید تا برای دریافت این ویزا واجد شرایط شناخته شوید. با تصویب قوانین جدید در باب سرمایه گذاری در انگلستان از نوامبر سال 2014 شخص متقاضی باید نقدینگی و سرمایه ای 2 میلیون پوندی داشته باشد. این امر 30 امتیاز از امتیازات مورد نیاز فرد را تامین مینماید. (قبل از این تاریخ این مبلغ به میزان یک میلیون پوند (1000,000) بود.) این مقدار سرمایه باید در بانک یا موسسه مالی معتبری باشد گرچه این امکان وجود دارد که در داخل و یا در خارج از خاک انگلستان باشد اما در هرحال باید قابلیت انتقال به انگلستان را داشته باشد.

برای دریافت امتیازات لازم دیگر در این شیوه از سرمایه گذاری در بریتانیا متقاضی باید حداقل 1,750,000 پوند از 2,000,000 پوند را برای خرید اوراق قرضه, اوراق سهام و یا دیگر اوراق دولتی بریتانیا صرف نماید تا30 امتیاز دیگر را کسب کند. همچنین او 15 امتیاز دیگر را بدست می آورد اگر قبل از به اتمام رسیدن 3 ماه از زمان دریافت ویزای خود به سرمایه گذاری بپردازد. از طرف دیگر لازم است متقاضی این روش در ابتدا حسابی در کشور انگلستان باز نماید.

از مزایای دریافت این ویزا آن است که فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد. همچنین سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک مورد نیاز نیست. از طرف دیگر متقاضی الزامی ندارد که برای تامین هزینه همراهان خود مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود بگذارد. در این شیوه مهاجرتی فرد متقاضی میتواند همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را به همراه خود داشته باشد.

مدت زمان این ویزا 3 سال و 4 ماه است و پس از گذشت این مدت اگر سرمایه 2,000,000 همچنان باقی باشد تا 2 سال دیگر تمدید می شود و بعد از گذشت 5 سال فرد را به اقامت دائم میرساند. اگر میزان سرمایه گذاری فرد در حد 5,000,000 باشد در مدت زمان 3 سال و اگر این میزان 10,000,000 پوند باشد با گذشت 2 سال فرد را به اقامت دائم انگلستان میرساند. همان طور که ملاحظه می فرمایید، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری معمولاً با صرف هزینه های نسبتاً زیاد است ولی شخص به راحتی می تواند اقامت و تابعیت انگلستان را تحصیل نماید.

ویزای سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی انگلستان درواقع بدین معناست که شخص متقاضی این ویزا بتواند مبلغ دو میلیون پوند را به عنوان سرمایه خود به کشور انگلستان انتقال دهد که مهمترین عامل برای کسب این نوع ویزای سرمایه گذاری، مدارک مالی می باشد.

در ادامه به موارد مهم و اساسی در مورد اخذ این ویزا می پردازیم.

شما در صورتی می توانید برای ویزای سرمایه گذاری Tier1 در کشور انگلیس اقدام نمایید که:

 • شما می خواهید مبلغ ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ پوند و یا بیشتر در انگلیس سرمایه گذاری کنید.
 • شما خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس هستید.
 • و اینکه شما شرایط لازم برای اخذ این ویزا را دارید که این شرایط به شرح زیر می باشد:
 • شما میبایست حداقل ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ پوند سرمایه برای اخذ ویزای Tier1 (سرمایه گذاری) داشته باشید.
 • شما باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید.
 • شما باید اثبات کنید که این پول متعلق به خود شما و یا همسر شما می باشد.
 • شما باید یک حساب بانکی در انگلیس افتتاح کرده باشید.

دارایی شما باید:

 • در یک و یا بیشتر از یک موسسه مالی گردش داشته باشد
 • قابل استفاده و خرج کردن باشد(دارایی در دسترس)
 • در زمان درخواست برای این ویزا پول شما در انگلیس و یا خارج از انگلیس باشد

مدت زمان این روند:

اولین زمانی که می توانید اقدام کنید ۳ ماه قبل از سفر به انگلستان می باشد.

برای مثال اگر سفر شما ۱۵ ژون می باشد شما از ۱۶ مارچ می توانید درخواست دهید.

 

هزینه ها:

میزان هزینه پرداختی از سوی شما برای درخواست ویزای Tier1   (سرمایه گذاری) به شرایط شما که در کجا هستید و  چگونه برای این امر اقدام می نمایید بستگی دارد:

درخواست کننده ویزا هزینه درخواست تمدید کردن و یا تغییر از طریق پست
نفر اصلی ۱٫۵۳۰ پوند ۱٫۵۳۰ پوند
اشخاص همراه ۱٫۵۳۰ پوند برای هر شخص ۱٫۵۳۰ پوند برای هر شخص

همچنین شما میبایست هزینه ماضاد بهداشت و درمان را نیز پرداخت نمایید.

هزینه ها برای درخواست و تمدید ویزا برای هر شخص به شرح زیر می باشد:

شما می توانید از حق بیمه خدمات فوق العاده برای درخواست ویزا و یا تمدید آن استفاده نمایید که برای هر شخص ۸٫۷۵۰ پوند به علاوه هزینه درخواست برای هر نفر متقاضی اصلی ۲٫۰۳۰ پوند و برای هر نفر همراه نیز ۲٫۰۳۰ پوند می باشد.

شما می توانید از این سرویس برای بیش از ۴ نفر متقاضی اصلی و حداکثر ۱۰ نفر در هر بازدید استفاده نمایید. متقاضیان اصلی کسانی هستند که به مبلغ سرمایه گذاری شده دسترسی دارند.

چه مدت می توانید با این ویزا اقامت داشته باشید؟

شما با اخذ ویزای Tier1  (سرمایه گذاری) می توانید برای مدت حداکثر ۳ سال و ۴ ماه در انگلیس اقامت داشته باشید و می توانید برای ۲ سال دیگر ویزای خود را تمدید نمایید.

چه اقداماتی را می توانید انجام دهید؟

 • سرمایه گذلری ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ پوندی و یا بیشتر در اوراق قرضه دولت بریتانیا و سرمایه و یا سرمایه وام در شرکتی تجاری و فعال ثبت شده در بریتانیا.
 • کار و تحصیل
 • درخواست برای مقیم شدن بعد از ۲ سال اگر مبلغ ۱۰ میلیون پوند سرمایه گذاری کردید.
 • درخواست برای مقیم شدن بعد از ۳ سال اگر مبلغ ۵ میلیون پوند سرمایه گذاری کردید.

چه اقداماتی را نمی توانید انجام دهید؟

 • سرمایه گذاری در شرکتها ، به صورت عمده در سرمایه گذاری در ملک، مدیریت اموال و یا توسعه اموال.
 • کار به عنوان ورزشکار ومربی ورزش حرفه ای
 • دریافت بودجه عمومی
 • شما همچنین نمی توانید به عنوان یک دکتر و دندانپزشک برای آموزش مشغول کار شوید

اعضای خانواده شما نیز می توانند زمانی که به انگلیس می روید با شما همراه شوند که آنها نیز می بایست ویزا اخذ نمایند.

هر یک از افراد زیر را می توانید با خود همراه سازید:

 • همسر شما
 • فرزندان زیر ۱۸ سال

از تاریخ ۱ سپتامبر، تمامی اعضای خانواده باید گواهی عدم سو پیشینه ۱۲ ماهه در طول ۱۰ سال اخیر را ارائه نمایند.

مسلما ویزای ۲ میلیون پوندی انگلستان یکی از بهترین ویزا ها برای اخذ اقامت این کشور می باشد که شخص می تواند خانواده خود را با خود همراه سازد.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق post-study work

این ویزا یکی از ویزا های سرمایه گذاری و کار افرینی در کشور انگلستان است. برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید در مجموع 95 امتیاز را کسب نماید. شخصی میتواند برای دریافت این نوع از ویزاهای سرمایه گذاری در انگلیس اقدام نماید که دارای 50000 پوند سرمایه نقد باشد و یا اینکه از سازمان ها و موسسات معتبر انگلستان این مبلغ را دریافت نماید. اگر فرد خود این میزان سرمایه تهیه میکند باید ثابت نماید این سرمایه متعلق به او و یا همسر او است. دسترسی به این سرمایه 75 امتیاز را برای فرد فراهم می آورد. لازم به ذکر است که اشخاصی که در انگلستان تحصیل کرده اند و یا در حال تحصیل هستند برای دریافت این ویزا واجد شرایط هستند. چنین فردی میتواند با ایجاد یک کسب و کار در کشور انگلستان اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

سرمایه گذاری به صورت تیمی
اگر یکی از بستگان، دوستان و افرادی که همان فکر بیزنسی شما را دنبال می کنند، حاضر باشند که با شما مشترکاً روی بیزنس مشخصی سرمایه گذاری نمایند و سایر شرایط از قبیل زبان انگلیسی را دارا باشند، می توانید به صورت تیم سرمایه گذاری عمل کنید. البته باید هر دوی شما یک حساب مشترک داشته و اطمینان کامل به یکدیگر داشته باشید

از دیگر ملزومات دریافت این ویزا آن است که متقاضی مدرکی دال بر توانایی خود در زمینه زبان انگلیسی (آیلس حداقل 4 در تمام مهارت ها) ارائه نماید. این امر میتواند 10 امتیاز به امتیازات فرد اضافه نماید. شهروندان کشورهای انگلیسی زبان که برای دریافت این ویزا اقدام می نمایند از این شرط معاف هستند.

در این روش سرمایه گذاری در انگلستان نیز شخص متقاضی باید با ارئه مدارک مالی ثابت نماید که توانایی تامین هزینه های خود و همراهانش را دارد که این مبلغ برای شخص متقاضی و هر همراهش اگر در خارج از انگلستان باشند به ترتیب 3310 پوند و 1890 پوند است و اگز در خاک انگلستان باشند 945 پوند برای نفر اصلی و برای هر همراه 630 پوند می باشد. بعد از آن و با کسب 10 امتیاز دیگر فرد 95 امتیاز مورد نیاز خود را کسب می نماید و واجد دریافت این ویزا می شود.