1. آمادگی مالی ۲۰۰هزار پوندی برای سرمایه گذاری و ایجاد شغل در انگلستان (در صورتی که تهیه مبلغ ۲۰۰ هزار پوند برای شما مشکل باشد، می توانید با کسی دیگر شریک شوید)
 2. امکان تأمین هزینه های زندگی خانواده
 3. آشنایی به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۴
 4. توانایی مدیریت یک کسب و کار دربریتانیا
 5. داشتن یک طرح توجیهی بسیار خوب جهت اجرا درانگلستان

واجدین شرایط می توانند همسر و فرزندان زیر هجده سال خود را به همراه خود به انگلستان بیاورند. در صورت صدورویزا شما می توانید در انگلستان مشغول کار شده و از امکانات تحصیل رایگان برای فرزندانتان برخوردار شوید.

امتیازات لازم برای ویزای کارآفرینی انگلیس

برای تأیید ویزای کارآفرینی به ۹۵ امتیاز نیاز می باشد که به قرار زیر است:

 • دسترسی به مبلغ ۲۰۰ هزار پوند سرمایه: ۲۵ امتیاز
 • قرار داشتن مبلغ سرمایه گذاری در مؤسسات تأیید شده و یا قابل انتقال بودن مبلغ سرمایه گذاری: ۲۵ امتیاز
 • آماده بودن مبلغ سرمایه گذاری برای احداث کسب و کار: ۲۵ امتیاز
 • سطح زبان انگلیسی آیلتس ۴ به بالا: ۱۰ امتیاز
 • ارائه سه ماه صورت گردش حساب بانکی مبنی بر کفایت موجودی جهت تأمین هزینه زندگی خود و همراهان در انگلستان: ۱۰ امتیاز

متقاضی و افراد تحت تکفل می توانند از خدمات پزشکی رایگان موجود در انگلستان بهره مند شده و نیازی به داشتن بیمه درمانی خصوصی ندارند.

روند اخذ ویزای کار آفرینی انگلستان

 1. شخص متقاضی باید مدرک آیلتس ۴ را اخذ نماید.
 2. مبلغ ۲۰۰ هزار پوند را به حساب شخصی خود درانگلستان انتقال دهد و بعد ازگذشت ۹۰ روز پرینت بانکی خود را به همراه طرح توجیه اقتصادی و سایر مدارک ارائه دهد.
 3. پس از ارائه مدارک در صورت تایید مدارک، دولتانگلستان یک ویزای سه سال و نیم برای شما و خانواده تان صادر می کند و شما باید در این مدت سه سال و نیم دو نفر تبعه انگلستان را به مدت ۱ سال مشغول به کار کرده و برای آنها حقوق و مالیات به دولت پرداخت کنید. در این صورت ویزای شما به اقامت دائم تبدیل می شود.
 4. مدت خروج شما از خاک انگلستان در این مدت نباید بیش از ۱۸۰ روز باشد. اگر چنین شود، خللی در پروسه اقامتی شما وارد نمی شود اما مدت اخذ اقامت دائم شما بیشتر طول می کشد.

ارزشیبای طرح کارآفرینی

تست Genuine Entrepreneur یک تست کلی می باشد تا تأیین کند آیا کارآفرینی واقعی است یا خیر. این نوع تست بصورت بسیار موشکافانه از سوی افسر های مهاجرتی صورت می گردد و آنها بایستی متقاعد شوند که شما واقعاً برایکارآفرینی به انگستان مهاجرت می کنید و اینکه شما توانائی شروع یک کسب و کار موفق را در انگستان دارید یا خیر.

اداره مهاجرت انگلیس دارا بودن یک طرح توجیهی (Business Plan) خوب را بصورت کاملاً اجباری درآورده و همینطور باید مدارک و شواهدی را که نشان دهنده منابع مالی جهت تأمین این سرمایه گذاری می باشد را ارائه نمایید.
این مدارک برای کاهش و به حداقل رسانیدن تقاضاهای جعلی و تقلبی بوده و اینکه تقاضاهای واقعی قادر به برآورد تمام این نیازها می باشند. اداره مهاجرت انگلیس سیستمی را بنا نهاده که برای شهروندان انگلیسی و مهاجران قانونی، عادلانه بوده و برای افرادی که قصد سوء استفاده داشته و قوانین مهاجرتی را به تمسخر گرفته اند، سخت گیرانه و دشوار می باشد.

از طرف دیگر متقاضی سرمایه گذاری در انگلستان از طریق این روش باید بتواند هزینه های زندگی خود و همراهانش را در کشور انگلستان تامین نماید واین امر را ثابت کند. اگر متقاضی و همراهانش خارج از کشور انگلستان هستند مبلغ مورد نظر برای شخص اصلی 3310 پوند و برای هر همراه 1890 پوند است و اگر در خاک انگلستان حضور دارند 945 پوند برای شخص اصلی و 630 پوند برای هر همراه است. این امر 10 امتیاز برای فرد تامین میکند و در مجموع متقاضی به 95 امتیاز لازم دست میابد.

روند کار به این صورت است که شخص متقاضی با تهیه مدارک لازم و ارائه یک طرح اقتصادی a business plan پروسه ویزای خود را اغاز می نماید و در نهایت این مبلغ باید برای تاسیس یک شرکت و یا راه اندازی یک کسب و کار در انگلستان به کار گرفته شود. مدت این ویزا 3 سال و 4 ماه است و بعد از این مدت در صورتی که همچنان مبلغ 200,000 پوند موجود باشد و فرد در این مدت 2 فرصت شغلی ایجاد کرده باشد برای 2 سال دیگر این ویزا تمدید میگردد و با 5 سال اقامت در خاک این کشور فرد میتواند به اقامت دائم انگلستان دست پیدا کند، در صورتی که شخص با مبلغ مذکور مشکلی نداشته باشد، اقدام از این طریق یکی از روش های خوب مهاجرت به انگلستان است.

اخذ ویزای کارآفرینی و مهاجرت به انگلیس چه مدت زمان می برد؟

سفارت انگلیس معمولاً در طول سه هفته به تقاضای شما رسیدگی می کند و ویزا به شما، همسر و فرزندانتان برای مدت سه سال و چهار ماه صادر می گردد که ۲ سال قابل تمدید می باشد. پس از آن واجدین شرایط می توانند تقاضای اقامت دائم انگلستان نمایند.