ویزای دیدار اقوام انگلیس برای متقاضیانی است که می خواهند برای دیدار اقوام ، دوستان و آشنایان وارد انگلستان شوند.

به طور کلی ویزاهای ویزیتور 6 ماه اعتبار دارند و به صورت Multiple صادر می گردند، یعنی متقاضی میتواند در طول اعتبار ویزا چندین بار وارد انگلستان شود. ویزاهای ویزیتور 1، 2، 5 و 10 ساله هم صادر می گردند.

در ویزای ویزیتور موارد متعددی توسط سفارت بررسی میشود که از مهمترین آنها میتوان به بررسی شرایط مالی، خانوادگی و اطمینان از ترک خاک انگلستان پیش از اتمام مهلت ویزای انگلیس اشاره نمود.

افسران ویزا باید در مورد توانایی مالی متقاضیان در مورد تامین مخارج سفر به انگلستان، هزینه های اقامت، اسکان و هزینه های دیگر قانع شوند. درنتیجه باید اطلاعات و مدارک کامل و کافی در مورد توانایی مالی متقاضیان آماده و ارائه شود.

افسران ویزا سابقه مهاجرتی، شرایط خانوادگی و کاری متقاضیان را در نظر میگیرند. تاریخچه سفر متقاضیان به کشور انگلستان، کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، استرالیا و… از نکات مثبت پرونده محسوب می گردد.

به طور کلی ویزای ویزیتور شرایط ساده ای برای متقاضیان داخل ایران ندارد. به همین دلیل ما بعد از ارزیابی شرایط متقاضیان راهنمایی های لازم را در خصوص ارائه مدارک به سفارت می نماییم.

مدارک لازم  جهت ویزای ویزیتور

(اگر مدارک به زبان فارسی می باشد باید ترجمه رسمی شود)

1.     شناسنامه

2.     سند ازدواج

3.     اسناد ملکی

4.     گواهی سپرده(تمکن مالی)

5.     پرینت بانکی 6 ماه آخر

6.     فیش حقوقی

7.     گواهی اشتغال به کار

8.     روزنامه رسمی،مالیات پرداخت شده،کارت بازرگانی

9.     پاسپورت(در زمان ارئه به سفارت حد اقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

10.                        قطعه عکس 4.5*3.5  و یا  4*3 و یا 4*6

مدارک دعوت کننده :

1.     دعوت نامه

2.     کپی پاسپورت و یا ویزا

بعضی از روش های دیگر مهاجرت به انگلستان هم هستند که شما لزوماً به قصد کار و تجارت در انگلستان برای ویزا اقدام نمی کنید. این نوع ویزاها عبارت از موارد زیر هستند:

  • شریک زندگی (زوج)

آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان زن یا شوهر (همسر)، نامزد، زوج  ازدواج نکرده/هم جنس فردی که در انگلستان زندگی می کند یا مهاجر است و یا برای کار یا تحصیل به انگلستان آمده است. البته موظف هستید تا اگر چنین رابطه ای به پایان رسید، آن را گزارش دهید.

  • فرزند

اگر شهروند بریتانیا باشید یا اجازۀ اقامت موقت یا دائم در این کشور را داشته باشید، می توانید فرزند خود، از جمله فرزند خواندۀ خود، را به انگلستان بیاورید.

  • اقوام وابستۀ سالمند

آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان پدر/مادر، پدربزرگ/مادربزرگ یا سایر وابستگان سالمند فردی که در انگلستان زندگی می کنند

دیدار پناهجویان با افراد خانواده

آژانس مرزبانی بریتانیا برنامه ای هم برای دیدار پناهجویان با خانواده های خود دارد.